Przedpokój w stylistyce loft

Przedpokój to niepozorne, jednak bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. Powinno być ono zarówno stylowe, urządzone estetycznie oraz schludnie, jak i wygodne, funkcjonalne. Jednym z wystrojów, w którym możemy zaaranżować nasz przedpokój, jest styl loft. Jak będzie wyglądać przedpokój w stylu loftowym? Jakie meble pasują do takiego wnętrza?

Przedpokój w stylu loft – modny i wygodny

Przedpokój w stylu loft z dużym lustrem.Przedpokój jest tym pomieszczeniem, które zarówno my, jak i nasi goście widzimy jako pierwsze w całym domu. Mając świadomość tego, że pierwsze wrażenie jest zawsze najważniejsze, nigdy nie powinniśmy odkładać remontu i wykończenia przedpokoju w czasie. Ze względu na swoją funkcję i charakter, przedpokój powinien cieszyć nasze oczy, a także zapewniać odpowiedni komfort użytkowania. Oczywiście w zależności od metrażu może być to łatwiejsze lub trudniejsze w osiągnięciu.

Jeżeli jednak chcemy korzystać z przedpokoju w wygodny sposób, nie zapominajmy o elementach takich jak: miejsce do odwieszenia okryć wierzchnich, miejsce na buty, miejsce do odłożenia drobiazgów, miejsce, w którym możemy na chwilę usiąść. Gdy w naszym holu znajdą się te wszystkie „miejsca”, stanie się on przestrzenią komfortową i praktyczną. W każdym przedpokoju przyda się nam ponadto lustro i dobre oświetlenie. A wszystko to może występować właśnie w tytułowej stylistyce loft.

Przedpokój w stylu loftowym – co na ściany i podłogę?

Pomieszczenia w stylu loft są bardzo charakterystyczne. Surowe, nierzadko wyglądające tak, jak gdyby nie zostały jeszcze dokończone. Stąd też w loftowych wnętrzach spotkamy się w szczególności z surową, paloną cegłą, betonem, drewnem, kamieniem, metalem, czy stalą. Materiały te możemy wykorzystać właśnie jako pokrycie ścian i podłóg w przedpokoju w stylu industrialnym. Na przykład w zestawieniu ściana w cegle + betonowa posadzka lub ściana pokryta strukturalną farbą + drewniana podłoga. Styl loft chętnie sięga ponadto po czerń, szarość i biel, dlatego nasz przedpokój warto wzbogacić również o te odcienie. Jeżeli jest to pomieszczenie duże i dobrze doświetlone, nic nie ogranicza nas w zastosowaniu ciemniejszych barw. Gdy jednak urządzamy niewielkie wnętrze, ciemne kolory i materiały tylko dodatkowo je pomniejszą. Stosujemy je więc wtedy z umiarem.

Nowoczesny przedpokój w stylo loft z dominacją drewna.

Meble do przedpokoju w stylu loft

Po wykończeniu ścian i podłóg, przychodzi pora na rozplanowanie wszystkich najważniejszych w każdym przedpokoju „miejsc”. Potrzebne elementy wyposażenia znajdziemy przede wszystkim w sklepie meblowym. A przykładem kolekcji w stylu loft do przedpokoju jest garderoba NEVIO. Seria, która zawiera absolutnie wszystko to, czego nie powinno zabraknąć na tej przestrzeni. Doskonale oddaje ona charakter wyposażenia w stylu loft. Najczęściej są to właśnie drewniane, jasne meble o wyraźnej strukturze i z czarnymi akcentami. Tutaj w postaci nóżek i uchwytów.

Garderoba NEVIO.

  • Miejsce na kurtki i innego rodzaju okrycia wierzchnie – w zależności od wielkości przedpokoju, będzie to albo prosty panel z wieszakami albo mniejsza lub większa szafa.
  • Miejsce na buty – zamknięta lub otwarta szafka na buty to mebel, którego pod żadnym pozorem nie powinno zabraknąć w tym pomieszczeniu. Porozrzucane obuwie nie tylko wpływa na estetykę naszego przedpokoju, ale i stwarza ryzyko potknięcia się. W porze jesiennej i zimowej możemy wyposażyć się dodatkowo w specjalne podstawki/maty/ociekacze, które uchronią podłogę przed zabłoceniem.
  • Miejsce na drobiazgi – przedpokój to również miejsce, w którym zaraz po wejściu do domu zdarza się nam zostawiać klucze, dokumenty, rękawiczki, czapki oraz wiele innych drobnostek. Na ich wygodne przechowywanie i ograniczenie ryzyka zawieruszenia się pozwoli komoda lub półka z odpowiednimi organizerami.
  • Miejsce do siedzenia – nie wszystkie buty zakładamy równie szybko i sprawnie. Problemy z tą czynnością mogą mieć także osoby starsze. Właśnie dlatego w przedpokoju tak ważne jest miejsce do krótkiego spoczynku – puf, fotel lub bardzo praktyczne, wielofunkcyjne meble: szafka na buty 2w1 z miękkim siedziskiem.

W każdym przedsionku przyda się nam ponadto lustro, które będzie spełniać wiele funkcji. Pozwoli nam przede wszystkim na skontrolowanie swojego wyglądu, całej stylizacji. Poprawne założenie czapki, czy zawiązanie szala. Lustro spełnia także rolę dekoracyjną, a mniejszym wnętrzom może pomóc zyskać wizualnie na przestrzeni!

Oświetlenie do przedpokoju w stylu loft

W przedpokoju w stylu loft istotną rolę odgrywa również oświetlenie. W związku z tym, że styl loft stawia przede wszystkim na funkcjonalność, nie znajdziemy tu wyszukanych żyrandoli, czy innego rodzaju dekoracyjnych kloszy. Najlepiej sprawdzą się tu po prostu minimalistyczne reflektory lub spoty. Najważniejsze, aby było to oświetlenie punktowe, które równomiernie rozświetli całą przestrzeń.

Oświetlenie punktowe w przedpokoju w stylu loft.

 

Dekoracje do przedpokoju w stylu loft

Dodatki w przedpokoju w stylu industrialnym będą różnić się od tych, jakie zastosowalibyśmy w innych wystrojach. Powinny zostać również dobrze przemyślane i użyte w ograniczonej ilości.  Czym udekorować przedpokój w stylu loft? W roli ozdób wykorzystajmy przede wszystkim oświetlenie. Warto sięgnąć również po plakaty i roślinność, które nieco ożywią surową przestrzeń. Będą to ponadto minimalistyczne zegary, metalowe kosze i organizery oraz tekstylia – dywanik, czy poduszka dekoracyjna na siedzisku.