Łóżka do małej sypialni

Największym problemem dotyczącym aranżacji sypialni o niedużym metrażu jest wybór łóżka. Mając do dyspozycji mały pokój, czasami koniecznie okazuje się zrezygnowanie z ulubionych, pożądanych lub modnych rozwiązań oraz zastąpienie ich innymi wariantami. Jak w takim razie powinno wyglądać idealne łóżko do niewielkiej sypialni?

Łóżko w małej sypialni dla dwojga

Urządzanie niedużej sypialni zawsze powinniśmy rozpocząć od wyboru i ulokowania mającego znaleźć się tam łóżka. Po jego wstawieniu często okazuje się, że we wnętrzu tym zmieścimy dodatkowo jedynie komodę lub szafkę. Łóżko to jednak podstawa. Jeśli poszukujemy modelu małżeńskiego, standardowe wymiary pod materace rozpoczynają się od 140×200 cm. Nie jest to wprawdzie największa powierzchnia, jednak w zupełności wystarczająca do wygodnego snu. W ofercie sklepów meblowych znajdziemy również jeszcze mniejsze modele skrzyniowe 120×200 cm. Jest to rozwiązanie dla osób, które mimo niedużego metrażu swojej sypialni chcą zmieść w niej więcej, aniżeli samo łóżko.

lozka-tahoe-24

Jeśli pozwala nam na to dostępna przestrzeń, możemy zdecydować się na łóżka pod materac 160×200 cm, a nawet 180×200 cm. W kierunku większych modeli będą skłaniać się osoby, które podczas snu mają tendencję do wiercenia się lub też śpią z dziećmi, a nawet zwierzętami. W trakcie poszukiwań idealnego łóżka warto odwiedzić sklep meblowy.

Pamiętajmy jednak, że im większy mebel wybierzemy, tym też zmniejszają się nasze szanse na jego właściwe, wygodne ustawienie. Odpowiednio usytuowane łóżko pozwala na dostęp do niego z każdej strony.

Łóżko do małej sypialni – skrzyniowe, czy kontynentalne?

Poza rozmiarami łóżka, które ma znaleźć się w małej sypialni, nie bez znaczenia pozostaje również jego wygląd. Zasada jest tutaj prosta – konstrukcja powinna być lekka i smukła. W ten sposób nie przytłoczy naszego pokoju, a ponadto optycznie nie odbierze mu dodatkowych metrów.

Zdecydowanie „lżejszy” charakter mają klasyczne łóżka skrzyniowe. Niewielkie sypialnie to idealne miejsce na modele bezramkowe lub pozbawione przedniej barierki. Mogą posiadać natomiast pojemnik lub szuflady, które pozwolą nam na przechowywanie pościeli lub innych tekstyliów.

Czy w takim razie w niedużej sypialni możemy pozwolić sobie na łóżka kontynentalne? Zdecydowanie tak, a idealnym przykładem tego rodzaju mebla wypoczynkowego jest model VANESSA https://www.meblewersal.pl/3485-lozko-vanessa.html.

Zwróćmy jednak uwagę na stelaż modeli kontynentalnych – nie powinien on wystawać zbyt wiele poza obrys materaca. W łóżkach tapicerowanych wysokie, reprezentatywne wezgłowia są przeważnie standardem. W małej sypialni zrezygnujmy jednak z dodatkowej barierki, znajdującej się z przodu.

Łóżko dla singla w małej sypialni

Jeśli łóżko ma być użytkowane tylko przez jedną osobę, jego wymiary będą rozpoczynać się od 80×200 cm. W zależności od tego, dla kogo je wybieramy, możemy również zdecydować się na modele rozsuwane, które w każdej chwili łatwo powiększymy o dodatkowe miejsce do spania. Gdy natomiast poszukujemy mebla wypoczynkowego dla nastolatka, wygodne i praktyczne rozwiązanie stanowią w tym przypadku ramy z szufladami na pościel. Dzięki nim w ciągu dnia łóżko będzie służyć dziecku jako sofa do nauki lub rozrywki.