Jak urządzić dużą sypialnię?

Urządzanie dużych wnętrz to z pozoru prosta sprawa… W końcu to głównie małe przysparzają problemów! Czasami jednak zbyt duża przestrzeń również może nastręczyć nam paru trudności. Jak z pomysłem urządzić dużą sypialnię? Na jakie rozwiązania możemy się w niej zdecydować?

Jak można urządzić dużą sypialnię? Kolorystyka

O ile w niewielkich sypialniach prym wiodły jasne, optycznie powiększające wnętrza kolory, o tyle w dużych pomieszczeniach nie musimy ograniczać się wyłącznie do bardzo jasnych odcieni.

Tradycyjna sypialnia z fotelem, dużym łóżkiem i komodą.

Każda sypialnia sprzyja przede wszystkim ciepłej gamie kolorów, które w większym pomieszczeniu mogą pojawić się zarówno w jaśniejszych, standardowych, jak i ciemniejszych odsłonach. Bez względu na metraż w sypialni wystrzegaj się natomiast barw krzykliwych, chłodnych oraz bardzo ciemnych, poza niewielkimi akcentami. Jeśli Twoja sypialnia jest dobrze oświetlona, możesz rozważyć jednak ścianę w butelkowej zieleni, bordo, czy granacie.

Jakie kolory sprawdzą się w dużej sypialni? Będą to przeróżne warianty barw ziemi – brązy, beże, pomarańcze, zielenie, żółcie, na przykład latte, oliwka, śmietanka, piasek, karmel. W sypialni pięknie prezentują się także róże i fiolety, szarości lub szaro-brązy. 

Jak można urządzić dużą sypialnię? Umeblowanie

W dużej sypialni masz także większą dowolność w zakresie wyboru umeblowania. Zobacz, jakie propozycje przygotował sklep meblowy. Poza nowoczesnymi, geometrycznymi bryłami w bieli lub bieli i jasnym brązie, przestronnym wnętrzom nie zaszkodzą również masywniejsze meble w ciemnym drewnie, czerni lub graficie. Wszystko zależy od tego, jaki styl jest Twoim ulubionym. Jeśli jednak postawisz na ciemne meble, zrezygnuj z ciemnych ścian i dodatków.

Elegancka, przestronna sypialnia z pufem z przodu łóżka.

W dużej sypialni możesz pozwolić sobie ponadto na odpowiednio większe, bardziej rozłożyste bryły. W szczególności luksusowe łóżko kontynentalne lub tapicerowane z wysokim wezgłowiem, kilkudrzwiową szafę, szeroką komodę oraz szafki nocne. To podstawowe meble, których nie powinno zabraknąć w tym wnętrzu. W rogu sypialni możesz postawić fotel, z kolei z przodu łóżka puf.

Duża sypialnia z garderobą

Jak urządzić sypialnię o większym metrażu? Pierwszą propozycją jest sypialnia z przestronną garderobą. Przez garderobę możemy rozumieć tu dużą szafę lub też osobną, wydzieloną w sypialni na ten cel strefę. W uzyskaniu garderoby bez wyraźnego separowania wnętrza na dwa pokoje pomoże Ci ścianka działowa. Zarówno klasyczna, częściowo dzieląca sypialnię na dwie części, jak i nowoczesna, szklana bądź z lameli. Jeśli jednak nie szklana ścianka, wybierz w takim razie przesuwane, szklane drzwi wielkogabarytowe. W takim pomieszczeniu warto zadbać dodatkowo o punktowe oświetlenie, duże lustro i wygodny puf.

Duża sypialnia z biblioteczką lub TV

Miłośnicy spędzania wolnego czasu na lekturze, mogą urządzić w swojej sypialni kameralną biblioteczkę. Wystarczy zagospodarować jeden z jej kątów na regał z książkami. Do tego wygodny fotel typu uszak, stoliczek i lampa podłogowa. Jeśli Waszą ulubioną formą wypoczynku jest z kolei relaks przed TV, przeznaczcie na telewizor ścianę naprzeciwko łóżka. Zamiast kanapy wystarczy łóżko tapicerowane z miękkim wezgłowiem podpierającym plecy i kilka dodatkowych, większych poduszek.

Nowoczesna sypialnia z TV.

Duża sypialnia z kącikiem beauty

Specjalna propozycja dla wszystkich Pań, czyli kącik beauty. Zdecydowany must have w każdej większej sypialni! Do jego zaaranżowania potrzebować będziesz głównie toaletki (opcjonalnie konsoli) oraz wygodnego fotela. Najlepiej, aby strefa beauty znalazła się możliwie blisko okna, co pozwoli Ci malować się zawsze w naturalnym świetle.