Aranżujemy sypialnię w hotelowym stylu

Osoby, które często podróżują i z reguły zatrzymują się w różnego rodzaju hotelach, z pewnością nie raz zachwyciły się tamtejszymi pokojami, a dokładniej częścią sypialnianą. Eleganckie, stylowe, klimatyczne i niezwykle przytulne wnętrza w wyjątkowy sposób zachęcają do spędzania w nich czasu. Jeśli marzy się nam efekt „hotelowej sypialni”, sprawdźmy, jak możemy uzyskać go również w swoim domu!

Oczywiście współczesne hotele mogą przybierać zupełnie odmienne oblicza, a niezliczona ilość sposobów na ich aranżację nie pozwala na wskazanie, jednego, konkretnego „przepisu” na to, jak urządzić sypialnię w hotelowym stylu. Istnieje jednak wiele charakterystycznych elementów, które pojawiają się w większości takich wnętrz. I to właśnie one przesądzają o ich klimacie.

Kolorystyka w hotelowej sypialni

Hotelowe sypialnie, w związku z tym, że mają służyć różnym osobom, rezygnują z bogatej i zróżnicowanej gamy kolorów na rzecz stonowanych, klasycznych barw. Są to odcienie ciepłe, przytulne, sprzyjające wypoczynkowi i wyciszeniu. Zaliczają się do nich przede wszystkim beże i brązy, a także szarości, biel, ecru, czy śmietanka. W aranżacjach hotelowych mogą pojawić się również pastele, a nawet akcenty ciemniejszych barw, takich jak butelkowa zieleń, czerń, grafit, czy bordo. Ogólnie jednak paleta kolorów pozostaje stosunkowo wąska i bardzo często bazuje na układzie monochromatycznym lub analogicznym.

Magia tekstyliów

Wchodząc do sypialni w hotelu, bez wątpienia pierwsze, co rzuca się nam w oczy poza ogromnym łóżkiem, to oczywiście… tekstylia. Mnóstwo tekstyliów. Jeśli chcemy odtworzyć ten efekt w swojej sypialni, zadbajmy przede wszystkim o długie zasłony sięgające samej ziemi, stylową pościel, pledy, koce i poduszki dekoracyjne. Bardzo często efekt przytulności w hotelowych sypialniach potęguje wykładzina dywanowa na całej powierzchni podłogi. Jej utrzymanie w czystości jest jednak trudniejsze niż klasycznych paneli, dlatego zawsze możemy zastąpić ją po prostu większym dywanem w okolicach łóżka. W poszukiwaniu inspiracji i rozwiązań warto odwiedzić sklep meblowy.

Królewskie łóżko

Sercem każdej sypialni jest oczywiście łóżko. W hotelowych pokojach nie spotkamy się jednak w większości przypadków z modelami skrzyniowymi. Ich miejsce zastępują luksusowe i niesamowicie wygodne łóżka kontynentalne lub tapicerowane z miękkimi wezgłowiami. Dokładnie takie jak https://www.meblewersal.pl/3478-lozko-paris.html. Bardzo często zajmują one większą część tego pomieszczenia, jednak efekt, jaki tworzą, nadaje całemu wnętrzu wyjątkowej przytulności i komfortu. Pamiętajmy, aby przy wyborze takiego modelu zawsze dopasować go do charakteru naszej sypialni. Większy wybór tego rodzaju łóżek znajdziemy tu.

Moc światła

Klimat hotelowego pokoju tworzy również jego oświetlenie. Koniecznie punktowe, dbające o wyjątkowy nastrój. Zadbajmy o kinkiety po obu stronach łóżka lub efektowne lampki nocne, a także oświetlenie główne, sufitowe. O grze świateł, poza dużym oknem i umieszczonymi w różnych miejscach lampami zadecydują ponadto lustra. To właśnie one nadadzą sypialni lekkości i przestronności. Najczęściej znajdują się na drzwiach zabudowanej szafy albo tuż nad toaletką.

Stylowe dodatki

Zwieńczeniem wystroju hotelowej sypialni pozostają stylowe, wysublimowane dodatki. Obrazy lub plakaty w eleganckich ramach, finezyjne uchwyty na szafkach nocnych (np. szafka nocna EMPERIO EM 27 L) albo komodach, czy roślinność.

szafka nocna emperio EM27 L

Nie zajmują one głównego miejsca w przestrzeni sypialnianej. Są raczej jej uzupełnieniem, dlatego w tym przypadku warto iść w jakość, a nie ilość. Pamiętajmy, że dekoracją sypialni są również wspomniane wcześniej tekstylia. Podczas ich wyboru zwróćmy zatem uwagę na tkaninę, z jakiej zostały wykonane, wzory i kolory, co tylko podniesie walory wizualne naszego wnętrza.