Efektowne, transparentne meble do domu

Wyposażenie do domu występuje dzisiaj w niezwykle zróżnicowanych formach i obliczach. Są to m.in. miękkie i wygodne meble tapicerowane, klasyczne i ponadczasowe meble skrzyniowe, a także… przezroczyste. Moda na transparentne krzesła i stoliki trwa już od kilku sezonów. Mimo że największy szturm na nie już chyba za nami, tego rodzaju wyposażenie wciąż utrzymuje się w ofercie producentów i nadal jest chętnie wybierane przez wielu Klientów.

Inne niż wszystkie – przezroczyste meble w aranżacji wnętrz

Nie da się ukryć, że transparentne meble należą do oryginalnego rodzaju domowego wyposażenia. Z jednej strony można by pomyśleć, że za sprawą przezroczystej konstrukcji pozostają dyskretne, ukryte w cieniu całej aranżacji. Nic bardziej mylnego! To właśnie prawdziwy fenomen transparentnych brył, które wcale nie giną pośród innych elementów we wnętrzu, a wychodzą na pierwszy plan. Rzucają się w oczy.

Przezroczyste umeblowanie występuje przede wszystkim w postaci krzeseł pokojowych oraz stołów i stoliczków kawowych. Znajdziemy je w miejscu takim jak sklep meblowy. To, co je wyróżnia, to wyjątkowo efektowny, ciekawy i intrygujący wygląd. Transparentnemu wyposażeniu nie można odmówić eleganckiego, stylowego charakteru. Lekkie i zgrabne bryły imitujące szklane powierzchnie są w stanie przełamać ciężki charakter każdej aranżacji. Wprowadzić do niej powiew świeżości i odrobinę luksusu. Jeśli więc mamy wrażenie, że nasze wnętrza działają na nas przytłaczająco, dodatki w postaci transparentnych mebli pomogą nam w ich odciążeniu. Staną się przy tym nietuzinkowymi akcentami, przykuwającymi uwagę każdego, kto tylko się z nimi zetknie.

Pamiętajmy, że najlepsze efekty zagwarantuje nam połączenie transparentnych stolików i krzeseł z meblami tapicerowanymi lub skrzyniowymi, z naturalnego drewna. To właśnie inne elementy, struktury i kolory w najbardziej spektakularny sposób wydobywają potencjał przezroczystych brył!

Do jakich wnętrz pasują transparentne meble?

Transparentne meble znakomicie przyjęły się przede wszystkim w dwóch rodzajach wnętrz: nowoczesnych oraz glamour. Czasami spotkamy je także w aranżacjach inspirowanych stylistyką skandynawską, gdzie występują w towarzystwie biało-drewnianych mebli i naturalnych tekstyliów.

Transparentne meble w nowoczesnym wydaniu

Meble o przezroczystej strukturze mają w sobie coś minimalistycznego, współczesnego. Właśnie dlatego odkąd pojawiły się na rynku, od razu znalazły swoje przeznaczenie we wnętrzach nowoczesnych. Doskonale prezentują się one zarówno na tle zabudowy matowej, jak i w połysku. Pasują do białych, szarych, czarnych oraz drewnianych brył, którym dodają szyku i charakteru. Idealnym przykładem takiego mebla jest ława EPI 42. Ciekawa forma pozwala wykorzystać ją zarówno w przestrzeni dziennej, jak i przedpokoju, biurze lub sypialni.

Transparentne meble w stylistyce glamour

Przezroczyste, eleganckie meble stały się także bliskie wnętrzom w stylu glamour. Tutaj naszą uwagę powinniśmy skoncentrować na wyposażeniu o bardziej wyszukanej formie. Wyróżnia się nią m.in. krzesło MARTIN. Będzie ono pasować do białego stołu w jadalni lub toaletki w sypialni. Transparentne meble tworzą wspaniałe połączenie z powierzchniami wykończonymi w połysku, zwłaszcza srebrze i chromie. Znakomicie odnajdują się także w towarzystwie tapicerowanych pokryć.

Meble transparentne a styl skandynawski

Coraz to częściej transparentne bryły pojawiają się również w przestrzeni urządzonej w skandynawskim designie. Biało-drewniane meble, roślinność i naturalne tkaniny stanowią wyjątkowo atrakcyjne tło dla przezroczystego wyposażenia. Wprowadza ono do takiej aranżacji jeszcze więcej świeżości i lekkości, a ponadto niewymuszonej elegancji.