Jakie meble mogą stać się ozdobą salonu?

Obecnie coraz to więcej podstawowych elementów wyposażenia wnętrz może stać się również ich ozdobą. Nietuzinkowy design, bogactwo form, struktur i kolorów oraz finezyjne wzornictwo sprawiają, że niektóre meble doskonale  sprawdzają się w podwójnej roli – praktycznej, jak i dekoracyjnej. Widać to doskonale między innymi na przykładzie salonu.

Mamy wiele sposobów na to, aby udekorować nasz pokój dzienny. Są to tekstylia, zdjęcia, obrazy, roślinność, czy ozdobne figurki i przedmioty. Jeśli jednak zależy nam na naprawdę wyrazistych, z daleka zauważalnych akcentach, wykorzystajmy do tego zadania oryginalne wyposażenie. Jakie mamy w tym zakresie możliwości?

Jaka sofa do salonu?

Każdy mebel wypoczynkowy, poza swoim głównym przeznaczeniem, sprawdza się doskonale w roli elementu o dekoracyjnym charakterze. Sofa, kanapa bądź narożnik jak żadne inne potrafią zdecydować o wystroju tego wnętrza! Wystarczy spojrzeć tylko na kanapę ARUNA pokrytą tkaniną tapicerską w barwie wina. Będzie ona wyglądać wspaniale w salonie nowoczesnym, glamour oraz klasycznym.

kanapa aruna

Jeśli chcemy, aby to właśnie komplet wypoczynkowy skupiał na sobie całą uwagę, nie bójmy się mocnych, intensywnych kolorów, eleganckich pokryć oraz oryginalnych form samego mebla. Pikowania, przeszycia, podłokietniki, czy nóżki są w tym miejscu bardzo pożądane! W takiej jednak sytuacji nie powinniśmy decydować się na zbyt wyszukane meble, ponieważ wtedy to one mogą niepotrzebnie odwracać wzrok od naszego zestawu.

Komoda w salonie

Jedną z najważniejszych brył, z którą spotkamy się w każdym salonie, jest komoda. To wyjątkowy element wyposażenia, który może stać się sam w sobie dekoracją tego wnętrza, jak i poprzez jego odpowiednią aranżację. Nawet z pozoru klasyczną komodę zdołamy przeobrazić w ciekawy, skupiający na sobie uwagę mebel. Do tego zadania warto wykorzystać w pierwszej kolejności plakat, obraz lub lustro, które posłużą jako tło. Ich uzupełnieniem stanie się m.in. lampka stołowa, zegar, roślinność w doniczce, świecznik, książki, gramofon, czy eleganckie pudełka lub szkatułki. Komoda to mebel, który wspaniale nadaje się do takich aranżacji. Podobne rozwiązanie możemy zastosować w sypialni, pokoju dziecka lub przedpokoju. Jeśli szukamy interesujących komód do swojego domu, sprawdźmy tutaj. Osoby, które nie do końca czują swój zmysł dekoracyjny, zamiast indywidualnej kompozycji, powinny silniej skoncentrować się na wyrazistym designie samej bryły.

Designerski stolik kawowy do pokoju dziennego

Czym jeszcze uatrakcyjnić wygląd salonu? Jako ozdobę możemy wykorzystać stolik lub ławę kawową – kolejne z mebli, które są nieodłącznym elementem tego wnętrza. Idealnym przykładem będzie w tym przypadku https://www.meblewersal.pl/9377-lawa-fortuna-b.html. Efektowna ława wykonana ze szkła hartowanego i metalu z efektem marmuru. Swoją stylistyką wspaniale wkomponuje się do wystroju nowoczesnego, glamour i art deco. Taki stolik będzie również świetnie prezentował się w towarzystwie welurowej sofy lub wersalki, nadając wnętrzu luksusowego, wytwornego charakteru.

Oświetlenie w salonie

Bardzo ważnym akcentem w każdym wnętrzu, w tym również w pokoju dziennym, jest oświetlenie. Oferuje je m.in. sklep meblowy. Pamiętajmy jednak, że salon to miejsce, w którym powinniśmy zaplanować kilka źródeł światła i rozmieścić je punktowo. Poza lampą główną, sufitową, będą to m.in. kinkiety ścienne i lampa podłogowa. Jeśli nasz salon jest połączony z jadalnią, oświetlenie powinno znaleźć się także nad tamtejszym stołem. Ze względu na sporą obecność punktów świetlnych w pokoju dziennym, warto wykorzystać ich potencjał i wybrać klosze o ciekawym, designerskim charakterze. Szczególnie wtedy, gdy zdecydowaliśmy się na stosunkowo klasyczne meble. Nietuzinkowe lampy to świetny akcent dekoracyjny, który po zapaleniu stworzy jeszcze bardziej spektakularny efekt!