Biel i drewno – duet, który nigdy nie wyjdzie z mody

Biel i drewno to duet, który od lat cieszy nasze oczy. Nie zapowiada się także, aby coś miało przebić jego popularność. Połączenie bieli i drewna nie bez powodu bywa określane jako perfekcyjne, idealne. My przekonaliśmy się o tym niejednokrotnie. Przyjrzyjmy się więc bliżej temu zestawieniu – jakie możliwości daje nam biel i drewno we wnętrzach?

Biel i drewno – dlaczego warto wybrać to połączenie?

Łącząc biel z drewnem, otrzymujemy duet o ponadczasowym, uniwersalnym charakterze, który nigdy nie wyjdzie z mody. Z jednej strony to bezsprzeczna klasyka, z drugiej jednak nie sposób odmówić jej efektowności, stylu i wdzięku, którymi zachwyca za każdym razem.

Zestawienie czystej, porządkującej, minimalistycznej i odświeżającej bieli z ciepłem bijącym od naturalnego drewna nadaje przytulności i uroku każdej przestrzeni. A warto dodać, że biel i drewno sprawdzają się w każdym pomieszczeniu – jako biel i drewno w salonie, kuchni, łazience, sypialni, pokoju dziecka, przedpokoju, a nawet na tarasie, czy balkonie! Sklep meblowy pozwoli nam szybko skompletować pożądane wyposażenie, zapewniając dostęp do najbardziej zróżnicowanej gamy produktów. Do bieli i drewna niezwykle łatwo dopasujemy także dowolną barwę – jedną, dwie, trzy, a nawet cztery. Mogą być to łagodne, delikatne pastele, kolory krzykliwe i temperamentne lub ciemne, eleganckie i dostojne. Tylko od nas zależy, jaki efekt pragniemy osiągnąć.

Nowoczesny salon w biel i drewnie.

Duet bieli i drewna jest charakterystyczny przede wszystkim dla dwóch stylów: skandynawskiego i nowoczesnego. Często pojawia się także w aranżacjach boho, czy rustykalnych. To jednak dwa pierwsze nurty wykorzystują go w największym zakresie. Skandynawski, biało-drewniany design to przede wszystkim zgrabne, lekkie bryły o prostej formie, podtrzymywane na skośnych nóżkach o różnej wysokości. Regularne, geometryczne kształty i linie są również znamienne dla mebli nowoczesnych, mogących w niektórych przypadkach wyglądać nieco masywniej. Wiele współczesnych mebli nowoczesnych będzie pasować dziś także do wnętrz skandynawskich. A to znak, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć ze sobą te dwa style. Pamiętajmy, że ostateczny charakter wnętrza zdeterminują zawsze dodatki.

Biel i drewno w salonie

Biel i drewno w salonie to jedno z tych połączeń, które nigdy się nam nie znudzi. Wybierając biało-drewniane meble za bazę, możemy przez lata dowolnie kształtować wystrój naszego pokoju, zmieniając jedynie dekoracje, czy kolor ścian. Duet ten jest także rekomendowany we wszystkich małych wnętrzach. Dzięki bieli nabiorą one więcej przestrzeni. Zapanuje w nich harmonia, ład i spokój. Przykładem takiego wyposażenia jest seria EVADO, którą wpasujemy zarówno w nowoczesny, jak i skandynawski salon.

Biel i drewno w salonie - meble nowoczesne.

Biel i drewno w kuchni

Biel i drewno to również wdzięczne zestawienie w kuchniach, w tym o niewielkim metrażu. Wiele osób chętnie wzbogaca białą kuchnię o drewno, ponieważ obawia się efektu zbytniej „sterylności”, dawanego przez samą biel. Gdzie znajdziemy biało-drewniane meble do kuchni? Oferuje je m.in. kolekcja mebli modułowych KAM-MONO P2, która pozwala nam na szeroki wachlarz połączeń.

Biel i drewno w kuchni.

Biel i drewno w sypialni

Sypialnia to miejsce, które powinno sprzyjać wypoczynkowi, wyciszeniu i regeneracji. Przyda się w niej nie tylko wygodne łóżko, ale i odpowiednia aranżacja całej przestrzeni. A biel i drewno nadają się do tego doskonale. Bijący od nich spokój i ciepło sprawią, że nasza sypialnia stanie się naszą oazą. Wystarczy spojrzeć tylko na meble XELO, aby zakochać się w tym połączeniu!

Nowoczesna, biało-drewniana sypialnia z meblami XELO.

Biel i drewno w pokoju dziecka

Jeśli chcemy ustrzec się przed koniecznością częstych remontów w pokoju dziecka, postawmy na proste, uniwersalne meble w kolorze bieli i drewna. Będą one rosnąć razem z naszą pociechą, nie wychodząc z mody i nie przestając się jej podobać. Rodzice, którzy obawiają się, że takie wnętrze stanie się nudne, monotonne i mało „dziecięce”, niech nie zapominają o mocy kolorowych dodatków – fototapet, naklejek, tekstyliów, czy lamp! Widać to doskonale na przykładzie poniższej aranżacji z meblami NICO.

Biało-drewniane meble dla dziecka na tle turkusowej ściany.